Budowa domów drewnianych

Jak przebiega budowa domów drewnianych

Coraz więcej osób rozważa, czy budowa domów drewnianych ma sens. Nic dziwnego, domy z drewna imponują nie tylko swoim wyglądem, ale i ekonomicznością. Ponadto ich budowa trwa o wiele krócej niż budowa domu tradycyjnego. Jak przebiega budowa domu z drewna i ile ona trwa?

Czas budowy domu z drewna

Remont domów drewnianych może wydawać się bardziej wymagający niż remont zwykłego domu. To nieprawda. Domy z bala powstają szybko i sprawnie. Zwykle budowa domu z drewna trwa 2-3 miesiące. Jeśli zdecydujemy się na budowę domu modułowego (powstającego z gotowych elementów) czas budowy skróci się jeszcze bardziej. Budowa domu modułowego trwa od dwóch do czterech tygodni. Jest to doskonała opcja dla osób, które nie chcą długo czekać na swój wymarzony dom.

Szybka budowa domów drewnianych

Domy z bala można budować nawet zimą, jeśli mamy już przygotowany fundament i podłogę na gruncie. Przed przystąpieniem do budowy należy ustalić z producentem zakres prac oraz stan wykończenia jaki nas interesuje. Budowa domów drewnianych jest bardzo wygodna bo nie trzeba się przejmować materiałami i goniącymi terminami. Wszystkim zajmuje się producent. Dostarcza materiały na budowę, montuje konstrukcję i daje nam przy tym gwarancję na długie lata.

Domy z bala nie tylko w górach

Domy z bali kojarzą nam się głownie z górskim obszarem Polski. Jednak coraz częściej można się na nie natknąć w całym kraju. Domy drewniane pięknie wyglądają na zalesionych działkach, nieważne w jakim rejonie się znajdują. Wiele osób kusi ciepło jakie bije od ich wyglądu. Jednak wygląd to nie jedyna zaleta tego typu budynków. Drewniane domy mają o wiele więcej zalet. Budowa przebiega bardzo szybko, producent zajmuje się wszystkim za nas, dostajemy długą gwarancję na nasz dom. 

Solidność

Wydawać, by się mogło, że drewniane domy nie są tak trwałe jak domy tradycyjne. To błędne myślenie. Domy z drewna są wytrzymałe i posłużą właścicielom przez długie lata. Producenci często dają solidną gwarancję, co powinno rozwiać wątpliwości osób zastanawiających się nad budową takiego domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budowa domów drewnianych, Domy drewniane i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.