Drewniane domy – dofinansowanie

drewniane domy, a fundusze

Drewniane domy często są także domami pasywnymi, w których duży nacisk kładzie się na energooszczędność. Takie domy są promowane przez Unię Europejską. Oferuje ona korzystne dofinansowania dla wszystkich osób, które chcą właśnie taki budynek stworzyć.

Program dopłat do domów energooszczędnych tworzonych z drewna obowiązuje już od kilku lat i jest promowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Wielką korzyścią dla przestrzeni jest powstawanie domów z materiałów, które będą podlegały recyclingowi w pełni, a przy tym nie będą generowały szkodliwych substancji do środowiska. Zdecydowanie domy z drewna w wersji pasywnej te wszystkie aspekty spełniają.

Podstawą ubiegania się o dofinansowanie jest skonsultowanie projektu domu z urzędnikiem odpowiadającym za koordynację całej procedury. Sprawdzi on, czy projekt domu spełnia wymogi techniczne funduszu. Na opracowywanie wniosku należy poświęcić trochę czasu, aby wszystko dopracować i stworzyć projekt domu zgodny z wymogami. Uda się dzięki temu uzyskać dodatkowe pieniądze, z których powstaną domy z bali.

Wymagania do spełniania

Jeżeli chcesz otrzymać kredyt lub dofinansowanie, musisz liczyć się z koniecznością spełnienia wielu wymagań. Podstawowym wymaganiem jest to, aby budowany dom był energooszczędny, znajdowały się w nim systemy przyjazne środowisku, a także aby powstawał z materiałów, które nie zawierają toksycznych substancji. Istotne jest, aby budowa domów drewnianych przebiegała zgodnie z ustalonym projektem i była wykonywana przez profesjonalną ekipę budowlaną. Dzięki temu inspektorzy kontrolujący przebieg prac nie będą mieli się do czego przyczepić.

Materiały o najlepszych parametrach

Jeżeli chcesz stworzyć drewniane domy z dofinansowania lub kredytu, musisz pamiętać, że do ich budowy muszą zostać wykorzystane wysokiej jakości materiały, o najlepszych parametrach. Ważne jest, aby cały budynek został stworzony w bardzo staranny sposób, a wszystkie elementy projektu zostały zrealizowane. Nie przejdzie tutaj późniejszy remont domów drewnianych i zapewnienia, że pewne elementy zostaną poprawione. Od razu wszystko należy tworzyć zgodnie z projektem i przyjętymi ustaleniami, a domy z bala będą mogły zyskać dofinansowanie, którego potrzebuje inwestor.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budowa domów drewnianych, Domy drewniane i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.