Styl skandynawski wnętrza i rodzaje drewna

Naturalny styl skandynawski wnętrza

Styl skandynawski wnętrza od kilku lat staje się coraz bardziej popularny. To zasługa połączenia prostoty i funkcjonalności ocieplonej naturalnym drewnem. Klasycznym połączeniem jest zestawienie białych ścian z jasnym kolorem drewna sosny. Aby przebić jasne kolory, często dodaje się czarne i miedziane dodatki dla kontrastu. Skandynawski design cechuje się minimalizmem i pragmatyzmem. Wiąże się to z historią mroźnej północy.

Sosna i świerk

Niegdyś Skandynawowie do wytwarzania mebli wykorzystywali rodzime gatunki drzew takie jak sosna i świerk. Zaletą sosny jest fakt, że jest najbardziej powszechnym materiałem stosowanym w meblarstwie, stąd jej przystępna cena. Sosna ma kolor beżowo – żółty z kremowymi szerokimi słojami. Swój kolor zawdzięcza silnemu nasyceniu żywicą. Meble sosnowe nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości i są polecane alergikom. Dodatkowo sosna potrafi wchłonąć lub wydalić parę wodną, dzięki czemu kontroluje poziom wilgoci w swoim otoczeniu. Świerk charakteryzuje się jasnym kolorem z ciemnymi wstawkami. To uniwersalne drewno, cechuje je lekkość i miękkość, dzięki czemu obróbka jest łatwa, jednocześnie jest bardzo trwałe. Ciekawostką jest, że gdy utraci swoje naturalne właściwości, daje znaki ostrzegawcze w postaci charakterystycznego trzeszczenia (na długo przez ewentualnym uszkodzeniem) – dlatego jest bardzo bezpieczne. Drewniane materiały wykończenia wnętrza doskonale komponują się jeśli chodzi o domy z bala.

Kontrastowe dodatki

Styl skandynawski to również proste kształty i naturalne materiały, które były inspirowane dziką naturą północy. Proste skandynawskie dodatki w postaci poduszek z prostymi geometrycznymi wzorami często przykuwają uwagę dzięki odmiennym kolorom. Skandynawskie dodatki to również lampy ze szklanymi lub metalowymi abażurami, które są stanową minimalistyczną dekorację charakterystyczną dla tego stylu. Kolekcja Madam Stoltz oferuje bogatą gamę mebli, dekoracji i oświetlenia. Dzięki szerokiej palecie kolorów każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dobierając produkty z katalogu, będziesz mógł urządzić swoje wnętrza tak, aby swoim mieszkaniu poczuć się, jak w klasycznym skandynawskim domu na dalekiej północy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Skandynawskie dodatki, Styl skandynawski i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.