Skandynawskie dodatki do domu drewnianego

Naturalne skandynawskie dodatki

Projektanci wnętrz, coraz chętniej sięgają po inspiracje z północnej Europy, a skandynawski design zdobywa wciąż rosnącą popularność. Pokój dzienny, sypialnia czy dowolne inne wnętrze urządzone w tym stylu, cechują się jasnością, prostotą i funkcjonalnym minimalizmem. Skandynawskie dodatki przychodzą z chłodu i dzikości północnego klimatu i charakteryzują się odczuwalnymi związkami z naturą. Styl skandynawski to jasne, jednolite kolory ścian, które powiększają optycznie pomieszczenia i surowe, drewniane meble, które nadają mu nieco ciepła i charakterystycznego północnego sznytu.

Kolory natury

Nie wszystkie dodatki czują się dobrze w tego rodzaju aranżacjach, dlatego należy poświęcić nieco więcej uwagi na odpowiedni ich dobór. Podstawową zasadą jest to by całość zachowała swój spójny, funkcjonalny i czerpiący wzorce z natury charakter. Skandynawski styl i jego prostota, bardzo lubią się z kolorami pasteli. Bowiem wprowadzają one do wnętrza ożywienie i ocieplają je wizualnie. Szczególnie ważne jest to by kolory, którymi ozdabia się wnętrze występowały w naturze. Dlatego warto dobrać do aranżacji sofy, pufy czy fotele w kolorach turkusu, błękitu, mięty czy zieleni.

Odpowiednie oświetlenie

Szczególną uwagę należy zwrócić też na dobór oświetlenia. Jako że styl skandynawski wnętrza cechuje się jasnością i przestrzennością, które należy odpowiednio podkreślać. Lampy pasujące do skandynawskiego designu są połączeniem różnych inspiracji, zarówno klasyki jak i industrializmu. Przejawia się to w w stylu, który łączy klasyczne, krągłe i metalowe kształty z elementami drewnianymi i tkaniną.

Skandynawskie dodatki od Madam Stoltz

Charakterystyczne skandynawskie dodatki to również naturalne tekstylia w postaci wzorzystych dywanów i dużych, miękkich poduszek, narzut oraz pledów z dużym splotem. Idealnym wyborem na dopełnienie wnętrza utrzymanego w skandynawskim stylu, będą produkty Madam Stoltz, których prostota i surowość doskonale wpasowują się w opisywane trendy. Ręcznie wykonane dodatki z naturalnych materiałów takich jak drewno, ceramika, wełna, trawa czy metal nadadzą całości odpowiedniego dopełnienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Domy drewniane, Skandynawskie dodatki, Styl skandynawski i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.