Skandynawski styl – kolorystyka

Jasny skandynawski styl

Obecnie, jednym z najmodniejszych i najchętniej wybieranych sposobów urządzania wnętrz, jest skandynawski styl. Zakochaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia!

Większość osób, która, choć w niewielkim stopniu miała styczność z aranżowaniem wnętrz, może wskazać podstawowe cechy tego stylu. Swoją popularność zdobył dzięki uniwersalności i prostocie. Cechą charakterystyczną są jasne barwy, w szczególności, biel i szarość. Użycie takich kolorów we wnętrzu daje poczucie czystości, a nawet wręcz sterylności. Nie bez powodu, jedną z zasad, która usprawnia sprzedaż lub wynajem mieszkania, jest pomalowanie ścian na biało. Potencjalnym nabywcom lub najemcom daje to szanse na poczucie się komfortowo, rozbudzenie wyobraźni i urządzenie się „po swojemu”.

Światło naturalne i sztuczne

Warto zwrócić uwagę na kluczową rolę oświetlenia. Skandynawski design kocha światło. Wnętrza w tym charakterze sprawiają wrażenie, że są nim wypełnione po brzegi. Dlatego, urządzając mieszkanie, warto ze szczególną pieczołowitością dobierać oświetlenie górne i dolne, a także zwrócić uwagę na rozmiar okien. Obecnie na rynku jest ogromny wybór lamp w stylu skandynawskim. Jeśli chcemy rozjaśnić pokój należy ograniczyć się do tych z białymi kloszami.
Jasne barwy, ciepłe drewno i odpowiednio dobrane oświetlenie jest prostą receptą na stworzenie designerskich i przytulnych pomieszczeń. Styl skandynawski wnętrza to delikatność i prostota.

Intensywne kolory dodatków

Klimat każdego pomieszczenia to nie tylko wymalowanie ścian w odpowiednich kolorach. Pożądany charakter nadają, przede wszystkim, odpowiednio dobrane akcesoria. Skandynawskie dodatki i meble to przede wszystkim lampy, stoliki, stoły, krzesła, kanapy, szafy, komody. Charakteryzują się prostą formą oraz rozszerzającymi się (głównie drewnianymi) nogami, w wiodących barwach tego stylu, tj. bieli i szarości. Jednak obecnie do wnętrz urządzanych „po skandynawsku” wprowadza się również mocne kolory, takie jak: kobalt, butelkowa zieleń, czerwień, żółć. Elementem wyposażenia kojarzącym się z tym stylem jest również fotel „uszak”.
Styl skandynawski jest idealnym pomysłem na urządzenie mieszkania. Charakteryzuje go jasna baza, co stwarza możliwość na szybką modyfikację wnętrza bez gruntownego remontu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Skandynawskie dodatki, Styl skandynawski i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.